OGNJEN GARIĆ I SELENA STANIMIROVIĆ PRVACI BALKANA

Proteklog vikenda , u Beogradu , održano je  Prvenstvo Balkana ,, 8th  Balkan Championship 2022 ,, u Kyokushin karateu na kom su , pored naših , nastupili takmičari iz 8 zemalja : Turske , Bugarske , Rumunije , Grčke , Austrije , Francuske , Crne Gore i Srbije .
Borilačka akademija Ichigeki , na čelu sa trenerom Slobodanom Garićem , nastupila je sa ukupno 13 takmičara koji su uspjeli da se domognu čak 6 odličja .
Ognjen  Garić i Selena Stanimirović osvojili su prva mjesta , postali Balkanski prvaci u svojim kategorijama i time se direktno kvalificirali za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se održati u Varni – Bugarska  , 11. i 12. 06. ove godine.
Druga mjesta , viceprvaci Balkana su: Dunja Garić i Miloš Vidović .
Treća mjesta su : Mihailo Tešić i Lav Garić
Posebne pohvale zaslužuje Ognjen Garić koji je u ukupno 3 borbe ostvario sve tri pobjede . U prvom meču , pobjedio je Hristiyana Bozova , reprezentativca Bugarske , zatim u drugom meču pobjedio je Eren Efea iz Turske reprezentacije i na kraju , u finalnom meču , pobjeđuje Georgi Dineva  iz Bugarske.
Ognjen je ovom prilikom dobio poziv za nastup i mjesto u Kyokushin karate reprezentaciji Srbije i to od predsjednika Saveza , Sensei Žarka Petkovića.