ŽOK ORAŠJE U DERBIJU SEZONE SLAVIO U BRČKOM

Ženski odbojkaški klub Orašje nastavio je pobjednički niz i u 11. kolu Super lige FBiH. U derbiju sezone u Brčkom je odigrana utakmica dvije prvoplasirane ekipe, koja je još jednom pokazala svu ljepotu i neizvjesnost odbojke. U dramatičnom susretu Žokice su zasluženo slavile sa 3:2 i tako povećale svoju prednost na velikih 5 bodova. Započele su utakmicu s puno samopouzdanja u svoju kvalitetu i odličnom igrom pokazale da su bolja i kompletnija ekipa od domaćina. Sve je odlično funkcioniralo u njihovoj igri i uz veliku podršku svojih navijača, pobijedile su u prva dva seta 25:20 i 25:18.
Potom je nastupio period bolje igre Brčanki koje su dobile naredna dva seta (25: 21 i 25:22 ). Iako je domaća publika očekivala da će njihove igračice nastaviti u istom ritmu, u petom setu Žokice su započele furiozno i nisu dopustile domaćim igračica ni minimalne izglede za pobjedu. Superiornom igrom su završile set, velikom razlikom 15:5 i u velikom slavlju sa svojim navijačima radovale se zasluženoj pobjedi.
–„Derbi je odigran u prepunoj dvorani i smatram kako je brčanska publika, tradicionalno odbojkaška, koja zna što je vrhunska odbojka, mogla uživati u odličnoj igri oba sastava. Bili smo svjesni važnosti utakmice, stoga smo započeli u visokom ritmu, a djevojke su ušle igru hrabro i s velikim motivom. Kao plod takvog razmišljanja konstantno smo držali prednost i dobili prva dva seta. Nakon toga je došlo do velikog opuštanja u našoj igri, a domaćin je uz podršku publike krenuo na sve ili ništa i uspio poravnati rezultat. U odlučujući peti set ušli smo s maksimalnim zalaganjem i borbenošću, smanjili broj pogrešaka na koncu ostvarili ključnu pobjedu. Na žalost, u žaru borbe za jednu loptu, došlo je do sudara naših igračica u kojem se ozlijedila Teodora Teodorović, ali ozljeda nije teže prirode. Pobjeda nad izravnim konkurentom daje nam mir i garant da u nastavak prvenstva možemo ući rasterećenije, ali se moramo postaviti kao da je svaka naredna utakmica, za nas ključna“, istaknuo je trener ŽOK Orašja, Mehmed Memišević i dodao kako u narednom kolu igraju s ekipom Mikasa Tuzla, koja se dosta pojačala u pauzi prvenstva. –„Njihova pozicija pri dnu ljestvice ne smije nas zavaravati, nego ih moramo krajnje ozbiljno shvatiti, kako bi našu dobru formu krunisali novom pobjedom, dvanaestom u nizu“, poručio je Memišević. Na vrhu ljestvice je vodeći ŽOK Orašje sa 31 bodom, slijede Lami Brčko sa 26 i Maglaj sa 22 boda. U narednom kolu Žokice su domaćini ekipi Mikasa Tuzla.
U posljednjem 10. kolu Kadetske lige FBiH, mlade odbojkašice Orašja su ugostile ekipu Mikasa iz Tuzle i zabilježile vrijednu pobjedu 3:1. Utakmica je započela ravnopravnom igrom i borbom za svaki poen, a završila je pobjedom Žokica 28:26. Drugi set je donio neobjašnjivu krizu u domaćoj ekipi koja je osvojila svega 3 poena. Ipak, u nastavku su Žokice pokazale pravo lice i u vrlo dobroj i borbenoj igri za svaki poen, dobile naredna dva seta 25:22 i 25:17, za pobjedu 3:1.
Ovome dodajmo, kako su na poziv sportskih prijatelja iz Novog Sada, PRETPIONIRKE ŽOK Orašja, 2011. godište i mlađe, sudjelovale na turniru „Respekt kup“. Značajan odbojkaški događaj okupio je 14 ekipa u navedenoj kategoriji, a nakon cjelodnevnog natjecanja, Žokice su ostvarile iznimno zapažene rezultate. Uvrlo jakoj konkurenciji postigle su tri pobjede i jedan poraz i ostavile ukupno sjajan dojam na sve ljubitelje odbojke koji su pratili ovaj turnir. Pobijedile su Crvenu Zvijezdu iz Beograda 2:1, „Srem Eyton“ iz Sremske Mitrovice 2:0 i Zaslon Šabac 2:1, dok su jedini poraz doživjele od ŽOK Futog, sa 3:0.