HOK MAGIC ICE DOMALJEVAC, PETI PUT U FINALU KUPA BIH

Hrvatski odbojkaški klub Magic Ice Domaljevac, sinoć je polufinalnom uzvratnom susretu kupa BiH, pobijedio Modriču Novoprom sa 3:1 i tako petu godinu za redom izborio nastup u državnom finalu. Uspjesi Domaljevačkog sportskog kluba iz godine u godinu odašilju snažnu poruku kako se, unatoč poteškoćama, i u Posavini mogu ostvarivati prvorazredna dostignuća u sportu. U klubu s puno optimizma vjeruju kako će pobjednički pokal po prvi puta završiti u vitrinama odbojkaškog diva sa Save. Za protivnika će s druge strane mreže imati prošlogodišnjeg pobjednika, Radnika iz Bijeljine, a pokriće za svoj naglašeni optimizam, kažu, imaju u činjenici da momčad igra u odličnoj formi. U proteklih 15 kola Premijer lige BiH, Domaljevčani su nadigrali Radnika i u Bijeljini i na domaćem parketu (3:1 i 3:0). Termin za odigravanje finalne utakmice kupa BiH, predviđen je sredinom ožujka.
-„Ostvarili smo svoj prvi cilj kojeg smo zacrtali na početku sezone. Bit će to repriza prošlogodišnjeg finala, ali samo po imenima finalista, jer naša sadašnja momčad je snažna i moćna na svim pozicijama, tako da sam veliki optimista. Radnik je naš stari znanac i „dužnik“ s kojim smo prošle godine igrali dva finala i oba izgubili. Dat ćemo sve od sebe da budemo domaćini finala, da ispunimo sportsku dvoranu i pokažemo javnosti kako se u Posavini, ovdje u Orašju, igra vrhunska odbojka i da je to sportski brand Posavine“, naglasio je trener Zlatko Ivić.
Očekivao je trener domaćih da će uzvratni susret s Modričanima biti puno lakši, pogotovo nakon odličnog prvog seta. U drugi su krenuli gotovo s drugom postavom, što su gosti kaznili, da bi u nastavku na parket poslao najjači sastav koji je razbudio i publiku za slavlje od 3:1 (25:17, 24:26, 25:17, 25:16). Jedan od najistaknutijih domaćih igrača u pobjedi protiv Modriče, srednji bloker, Osječanin Krešimir Prlić, koji je već dvije sezone igra u Domaljevcu, ističe kako su rutinski odradili uzvratni susret i stigli u finale. Lako su dobili prvi set, nakon čega je trener Ivić dao priliku za igru i mlađim igračima koji marljivo treniraju, što su gosti iskoristili i drugi set dobili na razliku.
–”U nastavku smo pokazali da smo kvalitetniji i superiorniji nad Modričom i zasluženo ovjerili prolaz u finale od kojeg puno očekujem. Nadam se da ćemo u finalnoj utakmici pokazati najbolje izdanje kako bi našim navijačima priuštili istinsku radost i po prvi put u povijesti kluba osvojili kup BiH. Ako zadržimo formu u kojoj smo započeli ovogodišnje nastupe, uvjeren sam da smo jači od Radnika“, poručio je Krešimir Prlić.